پرونده فتنه ۸۸ باید باز بماند

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یوم الله ۹ دی، آن را حماسه ای مردمی و آگاهانه توصیف کرد و گفت: اگر این حماسه آگاهانه با حضور خودجوش مردم بصیر نبود، کشور و نظام زیان های بسیار بیشتری را متحمل می شد.

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: ادعای ما علیه فتنه گران این است که با فتنه ۸۸ خسارات عظیمی را به کشور وارد کردند، فرصت های زیادی را از بین بردند و بالاتر و بدتر از همه اینکه با نشان دادن چراغ سبز به دشمنان موجب تشدید فشارها و تحریم ها شدند و دشمن را به دخالت در امور داخلی کشور و چشم طمع دوختن به آن تشویق و ترغیب کردند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه هیچ گاه هلهله دشمنان در سال ۸۸ را فراموش نخواهیم کرد، افزود: خوشبختانه مردم بصیر ما از برخی مسئولان نیز سبقت گرفتند و با حضور آگاهانه خود در روز ۹ دی، بساط فتنه را بر چیدند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه برخی ایراد می گیرند که چرا همچنان به موضوع فتنه می پردازیم، اظهار کرد: پرونده فتنه هنوز هم گشوده است و باید مورد رسیدگی قرار گیرد. البته باید بدانیم فتنه های بیشتر و پیچیده تری از سوی دشمن طراحی می شود که اگر فتنه گذشته را مورد واکاوی، تحلیل و بررسی دقیق قرار ندهیم نمی توانیم با فتنه های آینده مقابله کنیم.

رئیس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: باید مشخص شود که چرا برخی می خواستند با زور و خارج از چارچوب های قانون، قدرت را غصب کنند. آنها با ادعای صیانت از آرای مردم و دموکراسی، تلاش داشتند که رای مردم را پایمال و از بالای سر قانون اساسی عبور کنند. وجه فتنه گرانه آنان این بود که منویات خودکامانه خود را به عنوان صیانت از رای و نظر مردم جا می زدند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه فتنه ۸۸ با اعتماد دو طرفه مردم و نظام خنثی شد، تصریح کرد: امروز دشمنان با تجربه ای که در فتنه ۸۸ کسب کرده اند به دنبال وارد آوردن خدشه به اعتماد عمومی هستند که این امر بصیرت بیشتری را از سوی مردم و مسئولان می طلبد.

رئیس قوه قضاییه با یادآوری نکاتی از دوران مسئولیت خود در شورای نگهبان طی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ اظهار کرد: آن زمان بنده در شورای نگهبان حضور داشتم. به همین افرادی که مدعی تقلب بودند گفتیم ۱۰ تا ۱۵ درصد صندوق ها را به صورت تصادفی بازشماری خواهیم کرد، اگر آن چه شما مدعی آن هستید پدید آمد، همه صندوق ها را باز شماری می کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی همچنین با اشاره به جلسه نمایندگان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ با رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: بنده در آن جلسه به عنوان نماینده شورای نگهبان حضور داشتم. برخی نمایندگان سران فتنه به صراحت گفتند قبول داریم که تقلبی در کار نبوده اما در مورد برخی ساز و کارها بحث داریم. حال ببینید که این افراد با چه شعاری کار را به فتنه کشاندند و بعد گفتند تقلبی در کار نبوده است.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم واکاوی و تحلیل فتنه ۸۸ از سوی مورخین و سیاسیون اظهار کرد: یکی از مهمترین شاخص ها در بصیرت افزایی مردم، رهنمودها و رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری بود که مسیر را با تیزبینی، فکر بلند و دور اندیشی خود برای مردم روشن کردند. امیدواریم که این بصیرت روز به روز در میان مردم و مسئولان افزایش یابد.

1 دیدگاه

  • باسلام دادگستری های ما زمان را تلف می کنند نباید شاکی ومتشاکی نیمی ازعمر خودرادرراهروهای دادسرا بگزراند تا ظا لم ازقوانین جدید مظلوم را محکوم نماید یاعلی مدد.