بیانیه ی«شماره ی۲۷۴» موضوع:مطالبه گری در مورد سیاست‌های کلی برنامه‌ی ششم توسعه.

🌹بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم 🌹
🔵موضوع:#مطالبه_گری در مورد سیاست‌های کلی برنامه‌ی ششم توسعه.
💠 جناب آقای #دکترعلی_عسکری ریاست محترم سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران
🌸سلام علیکم
♻️بااحترام ؛پیرو بیانیه های۲۷۳و۲۷۴ :
❌ادامه ی سئوالات در سر فصل امور #اقتصادی:
✅۱۷-درارتباط با دانش‌بنیان نمودن صنایع بالادستی و پایین‌دستی نفت و گاز با تأسیس و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان برای طراحی، مهندسی، ساخت، نصب تجهیزات و انتقال فناوری به‌منظور افزایش خودکفایی؛ دولت و مجلس چه کرده اند⁉️.
✅۱۸-در ارتباط با افزایش مستمر ضریب بازیافت و برداشت نهایی از مخازن و چاه‌های نفت و گاز؛ دولت و مجلس چه کرده اند⁉️.
✅۱۹-در ارتباط با تقسیم کار و تعیین نقش ملی در مناطق، استان‌ها، نواحی و سواحل و جزایر کشور با رعایت الزامات آن در چارچوب سیاست‌های کلیِ مربوط، به‌منظور افزایش تولید ثروت ملی و حمایت دولت از سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه‌یافته و روستایی؛ دولت و مجلس چه کرده اند⁉️.
✅۲۰-در ارتباط با اتخاذ برنامه‌ها و اقدامات اجرایی جهت توسعه‌ی روستایی کشور برای تثبیت جمعیت و تشویق مهاجرت به مناطق روستایی و عشایری (کانون تولید و ارزش‌آفرینی) با برنامه‌ریزی و مدیریت بهینه در سطح ملی، منطقه‌ای و محلی، تعیین سهم واقعی در توزیع منابع و ارتقاء شأن و منزلت اجتماعی، ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی و حمایت‌های ویژه از فعالیت‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی مزیت‌دار بومی و مقاوم‌سازی تأسیسات و زیرساخت‌ها و اماکن روستایی با تأکید بر بند ۹ سیاست‌های کلی کشاورزی؛ دولت و مجلس چه کرده اند⁉️
✅۲۱-در ارتباط با توسعه‌ی اقتصاد دریایی جنوب کشور در محور چابهار – خرمشهر با تأکید بر سواحل مکران؛ دولت و مجلس چه کرده اند⁉️
✅۲۲-در ارتباط با برنامه‌ریزی برای دستیابی به ضریب جینی ۰/۳۴؛ دولت و مجلس چه کرده اند⁉️.
✅۲۳-در ارتباط با توسعه‌ی بازارهای دریایی و ایجاد مناطق مهم اقتصادی در زمینه‌های دارای مزیت؛ دولت و مجلس چه کرده اند⁉️
✅۲۴-در ارتباط با اولویتِ ‌بخشِ ریلی در توسعه‌ی حمل‌ونقل و ایجاد مزیت رقابتی برای آن ؛ دولت و مجلس چه کرده اند⁉️.
✅۲۵-در ارتباط با توسعه‌ی حمل‌ونقل ریلی باری با اولویت تجهیز شبکه و پایانه‌های باری و اتصال شبکه به مراکز بزرگ اقتصادی، تجاری و صنعتی و مبادی ورودی و خروجی مهم کشور و شبکه‌های ریلی منطقه‌ای و جهانی به‌ویژه کریدور شمال – جنوب با هدف توسعه‌ی صادرات و ترانزیت بار؛ دولت ومجلس چه کرده اند⁉️.
✅۲۶-در ارتباط با افزایش نرخ رشد ارزش‌افزوده‌ی بخش‌های صنعت، معدن و صنایع معدنی و افزایش صادرات محصولات آن با اجرای سیاست‌های کلی صنعت و معدن.؛ دولت ومجلس چه کرده اند⁉️.
✅۲۷-در ارتباط با دانش‌بنیان نمودن شیوه‌ی تولید و محصولات صنعتی و خدمات وابسته به آن، نشان‌سازی تجاری و تقویت حضور در بازارهای منطقه و جهان.-درارتباط باافزایش سهم انرژی‌های تجدیدپذیر و نوین وگسترش نیروگاه‌های پراکنده وکوچک‌مقیاس؛ دولت ومجلس چه کرده اند⁉️.
✅۲۸-در ارتباط بااولویت دادن به حوزه‌های راهبردی صنعتی(ازقبیل صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، حمل‌ونقل، موادپیشرفته، ساختمان،فناوری اطلاعات وارتباطات، هوافضا،دریا،آب وکشاورزی)وافزایش ضریب نفوذفناوری‌های پیشرفته درآنها؛دولت و مجلس چه کرده اند⁉️.
✅۲۹-در ارتباط بااولویت دادن به تأمین مواد مورد نیاز صنایع داخلی کشور با تأکید بر تکمیل ظرفیت زنجیره‌ی ارزش‌افزوده‌ی مواد معدنی و اجرای بند ۳ سیاست‌های کلی معدن؛ دولت و مجلس چه کرده اند⁉️.
✅۳۰-در ارتباط باتدوین و اجرای سند جامع و نقشه‌ی راه تحول نظام استانداردسازی کشور و مدیریت کیفیت؛دولت و مجلس چه کرده اند⁉️.
✅۳۱-در ارتباط با استقرار نظام جامع و کارآمد آمار و اطلاعات کشور؛ دولت و مجلس چه کرده اند⁉️..
❌به دلیل اهمیت موضوع وپرهیز ازطولانی شدن این بیانیه ؛«۴۹»سئوال دیگررا(ان شاءالله)دربیانیه های بعدی به استحضار خواهد رسید.❌
🇮🇷ماازحضرت عالی می خواهیم که #مطالبه_گری ازمجلس ودولت رادر رأس برنامه های #صداوسیما قراردهید؛وبستری فراهم نمایید؛تامردم بتوانندبه راحتی با #نمایندگان خوددرتماس ودرتعامل لازم باشندکه پیشنهادمشخص مادراین خصوص؛ راه اندازی #دوشبکه_رادیویی_وتلویزیونی مستقل ویژه مجلس است .
🌸 ومن الله التوفیق وعلیه التکلان۱۳۹۹/۰۱/۰۳
❌مسئول دفتر مرکزی #تشکلهای مردمی ولایتمدار امربه معروف ونهی ازمنکر:
✍️سربازولایت حبیب الله نعمت الهی
☎️مستقیم :۰۹۱۰۷۷۲۳۷۹۸
☎️ دفتر مرکزی:۶۶۶۷۷۳۳۳_۰۲۱
☎️نمابر : ۶۶۸۴۵۴۰۹ _ ۰۲۱

📞ازهموطنان عزیز؛استدعا میگرددکه ازطریق تماس باشماره های ذیل؛راه اندازی #دوشبکه_رادیویی_وتلویزیونی مستقل ویژه مجلس را؛ تاحصول نتیجه از #صداوسیماپیگیری نمایند.
☎️ تهران ۱۶۲
☎️شهرستان ۲۷۸۱-۰۲۱
@mran_ir