بیانیه ی شماره«۹۹۸» هتاکی از نماینده ی مجلس پذیرفته نیست‼️

🌹بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم 🌹
🔥هتاکی از نما ینده ی مجلس پذیرفته نیست‼️

❌آنچه در روز گذشته در مجلس شورای اسلامی رخ داد؛
⁉️هتاکی بودو یا مخالفت با وزیر پیشنهادی؟!
🇮🇷مجلس باید پاسخگو باشد ‼️

💥روز گذشته؛ آقای محمود احمدی بیغش؛ نماینده ی شازند در مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالفِ وزیر پیشنهادی #میراث_فرهنگی_صنایع_دستی_وگردشگری، اظهاراتی تند و دور از شأن مجلس داشت که با واکنش منفی آحاد ملت مسلمان ایران اسلامی مواجه گردیده است .

❌و این در حالی است که : صحن علنی مجلس باید محل بررسی منطقی و مؤدبانه صلاحیت وزرای پیشنهادی باشد اما متاسفانه گاهی دیده می‌شود به دلایلی(که‌بایستی موردبررسی قرارگیرد) برخی از نمایندگان؛به ویژه آقای احمدی بیغش ؛با ادبیاتی زشت و زننده به تخریب گزینه پیشنهادی می‌پردازندکه به عنوان نمونه اظهارات وی؛درباره ی آقای ضرغامی به شرح ذیل به استحضار می‌رسد:

🔶۱_ مخالفتم؛ با استناد به موارد مستند و تحلیل و ارزیابی واقع‌بینانه است.

🔶۲_ هر چه گشتم و با بزرگان و صاحب‌نظران مشورت داشتم سر سوزنی، سوابق، تجربیات و تحصیلات و عملکرد گذشته شما تناسبی با وزارت میراث فرهنگی ندارد؛

🔶 ۳_ به طوری که برخی از ما نمایندگان مجلس در عجب ماندیم که آقای رئیسی شما را مبتنی بر چه فاکتورهایی برای این وزارتخانه معرفی کردند؟!!!

🔶 ۴_ آقای ضرغامی طبق اطلاع ما شما به عنوان مدعی ریاست جمهوری حتی رئیسی را قبول نداشته و در ایام انتخابات یک‌بار دعوت زحمتکشان ستاد ایشان جهت سخنرانی در تهران را نپذیرفتید.

🔶۵_ اداره مطلوب این وزارتخانه با سهم‌خواهی سیاسی ناشیانه محقق نخواهد شد.

🔶۶_ از سویی کارنامه ضرغامی نشان می‌دهد در چینش مدیریتی اعتقاد چندانی به انتصابات تخصصی ندارد و هر فرصت مدیریتی را فرصتی برای تجمیع دوستان سیاسی دانسته که تجربه مدیریتی ضرغامی در صدا و سیما به گونه‌ای بود که هم‌اکنون هم آثار و تبعات اقدامات غیرکارشناسی و فله‌ای آن ادامه دارد.

🔶۷_ با کدام شاخص و تخصص علمی در حوزه گردشگری می‌خواهید این مجموعه مهم را مدیریت کنید؟!!!

🔶۸_ مهم‌ترین شاخص گردشگری داشتن وجاهت ملی و اعتبار بین‌المللی فردی است که می‌خواهد در مسند وزارت بنشیند اما ضرغامی نه از وجاهت ملی معقول برخوردار است و در سطح بین‌الملل هم فردی آشنا به شمار نمی‌آید.

❌ضمنا”حمله آقای بیغش به آقای ضرغامی محدود نشد؛ بلکه رئیس‌جمهور محترم و سایر وزرای پیشنهادی را هم بی‌نصیب نگذاشت و خطاب به جناب آقای رئیسی اظهار نمود:
🔶۹_ آقای رئیسی بر مبنای کدام استدلال عقلی و حکم شرعی آقای ضرغامی را برای این وزارتخانه معرفی کرده است؟!!

🔶۱۰_ اساسا برخی از ۱۹ وزیر پیشنهادی که به مجلس معرفی شده توهین آشکار به نمایندگان است؛ آن هم دولتی که با شعار عدالت و حذف ویژه‌خواری و ویژه‌پروری و مبارزه با فساد و تبعیض به صحنه انتخابات وارد شده؛ با برخی از این انتصابات و انتخابات روند ناامید‌کننده‌ای را شروع کرده است.

🔶۱۱_ دادن سهم به افراد و گروه‌های خاص مردم و دلسوزان نظام را آزرده خاطر کرده است.

🔶۱۲_ سؤالم از آقای رئیسی این است؛ کدام شاخص عدالت محوری را مصداق عمل قرار ‌داده که ما از آن بی‌خبریم؟

🔶۱۳_ آقای رئیسی شما بعد از انتخابات سایت مدیران را راه ‌انداختید، چند نفر از افراد معرفی شده خروجی این سامانه پر سر و صدا بودند؟

🔶۱۴_ علاوه‌بر این موضوع معرفی ضرغامی به عنوان وزیر گردشگری برای خود او به حدی غافلگیر‌کننده بوده که در برنامه‌ها و گفتمان‌های عجولانه بیش‌تر با گفتمان و ساختار وزارت فرهنگ قاطی شده است و این برنامه‌ها برای دست یافتن جایگاه ایران در صنعت گردشگری بسیار ناامید‌کننده بوده و هیچ افق و چشم‌اندازی در آن دیده نمی‌شود.

❌نکته:

❌البته؛ موافقت یا مخالفت نمایندگان با هر فرد پیشنهادی حق آنهاست اما ابراز این مخالفت باید:
⬅️ اولاً منطقی و مستدل ؛
⬅️و ثانیا با ادبیاتی مؤدبانه و در خور شأن مجلس صورت گیرد.

✅لازم به یاد آوری است که : از بدو تشکیل مجلس یازدهم؛ این چندمین بار است که: آقای محمودبیغش باعث رنجش ملت بزرگوار ایران اسلامی گردیده است

⬅️ما ازنماینده های محترم مجلس درخواست می نماییم که در اسرع وقت عملکرد نامبرده را مورد رسیدگی قرار داده ونتیجه را به اطلاع عموم برسانند

🌸مجمع پیگیری مردمی سیاستهای کلی نظام _۱۴۰۰/۰۶/۰۳

کانالها(پیام رسانهای:سروش،ایتا،بله،آیگپ)وسایت مجمع پیگیری سیاست های کلی نظام به نشانی ذیل:
http://mran.ir
@mran_ir
@beha_togham_alfaraez
جهت کسب اطلاعات بیشتردرمورد این بیانیه؛ از طریق شماره تلفن ذیل؛ بادفتر مرکزی تماس حاصل فرمایید : ۶۶۶۷۷۳۳۳-۰۲۱