وزیر کشور: آلودگی هوا و ترافیک با تکیه بر دستاوردهای علمی و پژوهشی قابل حل است

وزیر کشور گفت: بسیاری از مشکلات شهر تهران مانند آلودگی هوا، فضای سبز و ترافیک با تکیه به دستاوردهای علمی و مطالعات پژوهشی کاربردی قابل حل است.
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، احمد وحیدی در سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری مدریت شهری در محل شهرداری تهران با اشاره به این واقعیت که تحول واقعی بدون یک پژوهش علمی و کارشناسی صورت نخواهد گرفت، گفت: تحقیق و پژوهش از اهمیت خاصی برخودار است و مدیریت شهری باید با توجه به ویژگی‌های مهم منطقه‌ای و بومی و گرایش‌های منطقه‌ای به سویی سوق داده شود که کاربردی تر باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: این موضوع به این معنی نیست که از دستاوردهای دیگران استفاده نکنیم بلکه باید با بومی کردن دستاوردهای به دست آمده در توسعه مدیریت روستایی هم گامهایی مثبت به نفع شهروندان عزیز کشور برداشته شود.

وحیدی با استقبال از عنوان جشنواره “تهران الگوی جهان اسلام ” افزود: بسیار ارزنده است که در برگزاری این جشنواره به الگو شدن تهران در جهان اسلام اشاره شده است و دست یافتن به این هدف مستلزم تحول عظیم در نگاه مدیریتی کشور است.

وزیر کشور با تاکید بر افزایش کیفیت زندگی شهروندان ، گفت: نیازهای شهروندان باید در شهرها تامین شود شهرها باید هویت داشته باشند و مردم بتوانند به راحتی هویت خود را در شهرها بیابند این حق شهروندان است که سلامت و شاد زندگی کنند.

وی در ادامه افزود: مدیریت شهری باید به اقتصاد شهری، احیاء فرهنگ ایرانی اسلامی و سلامت و عدالت شهری توجه کند.

وحیدی مسائل شهری را از جمله مواردی دانست که نیازمند تحقیق و پژوهش های علمی است و در این خصوص گفت: در عصر حاضر مفهوم شهری مدام در حال تکامل است و برای همین است دائم شاهد تولید مفاهیمی نظیر شهر خلاق، هوشمند و کارآفرین هستیم.

وی تصریح کرد: شهری که برای آیندگان می‌سازیم حاصل ترسیم و طراحی‌های امروز ماست برای همین باید به دنبال طراحی شهری پر از ویژگی های مطلوب باشیم.

وزیر کشور در پایان به اهمیت پژوهش در مدیریت شهرها اشاره کرد و گفت: بسیاری از مشکلات شهر تهران مانند آلودگی هوا، فضای سبز و ترافیک با تکیه به دستاوردهای علمی و مطالعات پژوهشی کاربردی قابل حل است.