۱۳۹۷/۱۲/۱۹بیانات در مراسم اعطای نشان عالی ذوالفقار به فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سردار سرلشکر محمّد باقری: بسم الله الرّحمن الرّحیم. به پاس خدمات و جانفشانی‌های مداوم سردار سرلشکر پاسدار سلیمانی در جبهه‌های مقابله‌ی با تروریسم و در برابر اقدامات دروغین قدرتهای استکباری، مقام معظّم فرماندهی کلّ قوا تدبیر فرمودند که برای اوّلین بار در جمهوری اسلامی ایران، نشان عالی «ذوالفقار» به سردار سلیمانی تقدیم بشود که از معظّمٌ‌له تشکّر میکنیم؛ صلوات بفرستید.(۱)

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مجاهدتهای در راه خدا با این چیزها قابل مقابله و قابل جبران نیست. خدای متعال میفرماید: «إِنَّ اللهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَ أَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّهَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللهِ فَیَقْتُلُونَ وَ یُقْتَلُونَ»(۲) آنچه در برابر مجاهدت در راه خدا وجود دارد و خدای متعال در مقابل تقدیم کردن و روی دست گرفتن جان و مال در راه خدا قرار داده، بهشت است، رضای خدا است. آن چیزهایی که در دست و بال ما است -چه تشکّر زبانی‌مان، چه تشکّر عملی‌مان، چه نشانمان، چه درجه‌ای که میدهیم- چیزهایی است که بر حسب محاسبات مادّیِ دنیایی قابل ذکر است امّا بر حسب محاسبات معنوی و الهی قابل ذکر نیست. الحمدلله همه‌ی شماها این مجاهدتها را کردید، تلاش کردید. الحمدلله خدای متعال به این برادر بسیار عزیزمان -آقای سلیمانی- هم توفیق داده. ایشان بارها، بارها، بارها جان خودشان را در معرض تهاجم دشمن قرار داده‌اند، در راه خدا، برای خدا و مخلصاً لِلّه؛ و مجاهدت کرده‌اند. ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضّل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البتّه نه حالا. هنوز سالها جمهوری اسلامی با ایشان کار دارد. امّا بالاخره آخرش ان‌شاءالله شهادت باشد. ان‌شاءالله مبارکتان باشد. این نشان ذوالفقار را هم حالا ما به ایشان تقدیم میکنیم؛ ان‌شاءالله مبارکتان باشد.(۴) خداوند ان‌شاءالله که شما را در این راه مجاهدت همواره موفّق بدارد؛ به ما هم توفیق بدهد که در راه خدا مجاهدت کنیم، تلاش کنیم. ان‌شاءالله موفّق باشید.

۱) صلوات حضّار
۲) سوره‌ی توبه، بخشی از آیه‌ی ۱۱۱: «درحقیقت، خدا از مؤمنان، جان و مالشان را به [بهای] اینکه بهشت برای آنان باشد، خریده است؛ همان کسانی که در راه خدا میجنگند و میکُشند و کشته میشوند. …»
۳) اعطای نشان از سوی رهبر معظّم انقلاب اسلامی