ترک فعل جرم است/لزوم بازخواست مدیران خاطی از سوی سازمان بازرسی

رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اگر فردی در دستگاهی به وظایف خود عمل نکند باید مورد بازخواست قرار گیرد.
حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه ترک فعل جرم است و باید با افرادی که مسئولیتی دارند و در آن کوتاهی کردند برخورد شود، گفت: در برخی مواقع ترک فعل به این معنی است که فردی اقدامات قانونی لازم را در جهت جلوگیری از حوادث انجام نمی دهد که این جرم است.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه باید با افرادی که مسئولیت داشته و آن را به نحو احسن انجام نداده اند برخورد کند، ادامه داد: سازمان بازرسی نیز باید با افراد خاطی که ترک فعل داشته اند برخورد و آنها را به مراجع قضایی معرفی کند.

نماینده بم در مجلس با تاکید بر اینکه افرادی که مدیریتی بر عهده آنها بوده و ترک فعل داشته‌اند باید بازخواست شوند، اضافه کرد: برای ترک فعل در قوانین اسلامی نیز مجازاتی در نظر گرفته شده است که با مدیران خاطی باید بر اساس آن برخورد شود.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر فردی که مسئولیتی را می پذیرد باید آن را به نحو احسن اجرا کند،اظهار داشت: اگر فردی در دستگاهی به وظایف خود عمل نکند باید مورد بازخواست قرار گیرد، حتی فردی که در دستگاهی مسئولیتی دارد و به کارهای مردم رسیدگی نمی کند و امروز و فردا می کند نیز دچار ترک فعل شده و باید مورد بازخواست قرار گیرد.